4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

skup nieruchomosci opinie - pani Edyta
Pamiętniki z transakcji cz. 1
·

Pamiętniki z transakcji cz. 1

Rozpoczynamy cykl wpisów, w których będziemy dzielić się historiami transakcji. Jedną z wielkich zalet pracy w biurze skupu nieruchomości jest dla nas to, że mamy styczność z najróżniejszymi sytuacjami, które ciągle nas rozwijają. I, co najważniejsze, podejmując te wyzwania, pomagamy również klientom zgłaszającym się do nas.

Historie naszych klientów – część 1

Oczywiście nie od każdej osoby, która się z nami skontaktuje, jesteśmy w stanie odkupić nieruchomość, ale tych transakcji przeprowadziliśmy już na tyle dużo, aby móc publikować wpis z opisem sytuacji. 

Po co taki pomysł? Dlaczego publikujemy historie naszych klientów? Ponieważ jeśli jesteś w podobnej sytuacji, masz problemy i szukasz rozwiązania, to jeśli trafisz na naszą stronę i przeczytasz o możliwościach, będziesz mógł rozwiązać swoje problemy. Niewykluczone, że to właśnie my, będziemy mogli Ci pomóc.

Jak sprzedać zadłużony dom Pani Edycie się udało?

W ramach pierwszej historii przenosimy się do podwarszawskiego Ożarowa Mazowieckiego, skąd zgłosiła się do nas Pani Edyta, chcąca sprzedać swój dom.

Pani Edyta jest aktywnym i zapracowanym seniorem. Nie miała czasu i głowy, by zająć się sprzedażą swojego domu. Wystawianiem ogłoszeń, odbieraniem telefonów, umawianiem się na prezentacje, negocjacje itp. Pani Edyta mieszkała sama i praca w systemie zmianowym w Warszawie, zajmująca powyżej 10 h nie dawała jej możliwości działania. 

Poza tym zdecydowała się na naszą pomoc z powodu jeszcze innych okoliczności, które spędzały jej sen z powiek. W wyniku różnych zdarzeń Edyta zadłużyła się i komornik wpisał się do księgi wieczystej jej domu. Zasugerował, że najlepszym wyjściem będzie sprzedaż nieruchomości, dzięki temu p. Edyta spłaci zadłużenie. Dodatkowo będzie miała wystarczająco dużo środków na zakup mniejszego mieszkania. 

Drugim elementem było to, że za ścianą jej domu mieszkała rodzina, z którą łagodnie mówiąc, Edyta nie miała od dłuższego czasu dobrych relacji i chciała wyprowadzić się z tego domu szybko, nie robiąc wokół swojej decyzji dużo szumu.

Czy trzeba wyprowadzić się natychmiast po sprzedaży domu?

Pani Edycie bardzo zależało również na tym, aby jeszcze pomieszkać w tym domu przez kilka miesięcy, by mogła na spokojnie znaleźć nowe mieszkanie i przygotować się do przeprowadzki bez konieczności rzucania pracy. Ważnym było dla niej również to, aby już przy umowie przedwstępnej spłacić zadłużenie komornicze, bo dług i związane z nim sprawy, wystarczająca nadszarpnęły jej nerwy. 

Ponadto chciała nie tylko spłacić zadłużenie u komornika, ale Edyta potrzebowała środków na wpłatę zadatku, na poczet przyszłego mieszkania. To była dość skomplikowana sytuacja, jak na jedną osobę w dodatku we wieku średnim.

Podjęliśmy się kupna jej domu i podpisaliśmy umowę przedwstępną u notariusza na okres 4 miesięcy. Uzgodniliśmy z p. Edyta, że:

  1. Wpłacamy zadatek w wysokości 20% wartości transakcji, spłacając tym samym całe zadłużenie komornicze.
  2. Po spłaceniu zadłużenia, z kwoty zadatku zostało jeszcze wystarczająco dużo pieniędzy, na czas poszukiwania nowego lokum oraz na zadatek, do jego kupna.
  3. Pani Edyta otrzymała także czas, którego było wystarczająco dużo, by nie musiała się śpieszyć i znalazła mieszkanie, które spełni jej oczekiwania. I takie mieszkanie udało jej się znaleźć w ciągu 2 miesięcy od podpisania naszej umowy przedwstępnej.
  4. Na każdym etapie transakcji byliśmy do dyspozycji i pomogliśmy w zakresie zebrania niezbędnych dokumentów do sfinalizowania aktu notarialnego. 

Była to zatem transakcja wiązana, ponieważ z pieniędzy ze sprzedaży domu nam, Pani Edyta finalizowała akt zakupu swojego nowego mieszkania. 

Zobacz opinie o skupie nieruchomości KupujemyM.

Jak skup nieruchomości KupujemyM pomaga swoim klientom?

Umówiliśmy oba akty notarialne w tym samym dniu i dokonaliśmy natychmiastowej wpłaty, aby jeszcze podczas wizyty u notariusza Pani Edyta miała pieniądze na koncie, aby móc zapłacić za nowe mieszkanie. 

Zapłata i akt notarialny to jedno, natomiast pozostała kwestia wyprowadzki. Mieszkanie, które nabyła nasza sprzedająca, było zamieszkane i tamci sprzedający mogli je opuścić w ciągu 4 dni po podpisaniu aktu. W związku z tym ze swojej strony zaoferowaliśmy Pani Edycie dodatkowy tydzień na wyprowadzkę, po podpisaniu aktu notarialnego i zapłacie środków. Pomogliśmy ze zorganizowaniem procesu przeprowadzki do nowego mieszkania.

Transakcja trwająca w sumie około 3 miesięcy, zakończyła się sukcesem. Każda ze stron wyszła z niej w pełni zadowolona. Pani Edyta rozpoczęła nowy etap życia, z dala od domu w sąsiedztwie osób, za którymi nie przepadała, a także uwolniła się od długów. Pozbyła się dużej nieruchomości, z którą coraz mniej sobie radziła i która był uciążliwością. My z kolei nadaliśmy temu domu drugie życie i po wykonaniu remontu, znalazł swoich szczęśliwych nabywców.

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom Skup nieruchomości KupujemyM pomoże?

Napisz do nas, a otrzymasz bezpłatną i niezobowiązującą ofertę Jeśli masz problemy, porozmawiamy o nich.

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twojej nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]