Wycena nieruchomości online

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie z gotową wyceną nieruchomości.

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twojej nieruchomości

Opinie o KupujemyM.pl

Miałam do sprzedaży mieszkanie, które odziedziczyłam w spadku po rodzicach. Mieszkanie było w Krakowie, a ja mieszkam w Bydgoszczy i tradycyjna metoda sprzedaży była dla mnie bardzo kłopotliwa. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że takie firmy jak KupujemyM istnieją i że jest możliwość tak szybkiej i sprawnej sprzedaży mieszkania. Świetny kontakt i obsługa klienta i pomoc w całym procesie zbierania dokumentacji. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z tego jak to wyglądało i szczerze polecam.

Pani Barbara z Bydgoszczy
avatar4

KupujemyM prowadzi szybki skup nieruchomości w całym kraju. Odziedziczyłem spadek w Płocku i nie miałem czasu zająć się zbieraniem dokumentów oraz sprzedażą. Na jednym spotkaniu u notariusza w Warszawie, gdzie mieszkam, podpisaliśmy umowę przedwstępną oraz udzieliłem pełnomocnictwa do skompletowania wszystkich dokumentów niezbędnych do sprzedaży w moim imieniu. Na umowie przedwstępnej otrzymałem 10% zadatku, a 2 tygodnie później spotkaliśmy się na akt notarialny i otrzymałem pozostałe 90% przelewem na konto. Polecam firmę KupujemyM osobom, które nie mają czasu zajmować się sprzedażą i zbieraniem dokumentów i chcą sprawnie rozwiązać problem. Polecam ten zespół ludzi, bo są profesjonalistami.

Pan Andrzej z Warszawy
Andrzej z Warszawy – opinie o kupujemym.pl
 • Gdy planujemy sprzedać mieszkanie lub dom, powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie. Ile tak naprawdę wynosi wartość danej nieruchomości? Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ każdemu kupującemu, jak i sprzedającemu zależy na jak najkorzystniejszej cenie, a więc trzeba znaleźć cenę która zadowoli obie strony. Wycena nieruchomości jest także niezbędna przy staraniu się o kredyt hipoteczny na zakup lub budowę mieszkania. Bardzo ciężko jest oszacować realną wartość nieruchomości na własną rękę, ponieważ przeprowadzenie wyceny mieszkania wymaga znajomości wielu różnych czynników, które wpływają na cenę mieszkania ? takich jak na przykład obecna sytuacja na rynku nieruchomości w danym mieście bądź atrakcyjność lokalizacji. Dlatego najlepszą decyzją jest pozostawienie tego zadania profesjonalistą, którzy doskonale będą wiedzieli na co należy zwracać uwagę przy określaniu realnej wartości nieruchomości.

 • Najczęściej klienci zgłaszają się do nas, ponieważ chcą szybko i sprawnie sprzedać swoją nieruchomość. W takim wypadku wystarczy przeprowadzenie uproszczonej wyceny, która może zostać wykonana w szybkim czasie online, gwarantując szybką i korzystną sprzedaż. Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę, jako dokument urzędowy, jest wymagana w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny w banku, gdzie wymagana jest znajomość wartości budynku, który będzie stanowił zabezpieczenie spłaty dla banku. Taki dokument jest ważny także przy podziale uzyskanego spadku bądź majątku w sytuacji rozwodu, ponieważ umożliwia on poznanie dokładnej kwoty, którą możemy spłacić lub pozyskać od innych udziałowców.

 • W zależności od powodu dla którego chcemy określić wartość rynkową nieruchomości możemy potrzebować dwóch różnych form wyceny ? pełnej, zwanej operatem szacunkowym i sporządzanej przez rzeczoznawcę majątkowego, lub uproszczonej, która jest przybliżoną opinią o cenie nieruchomości i może być przeprowadzona online. Pełna wycena mieszkania przeprowadzona przez rzeczoznawcę jest jedyną wyceną uznawaną jako dokument urzędowy i jest potrzebna na przykład gdy staramy się o kredyt hipoteczny na wysoką sumę. W sytuacji gdy mieszkanie zostaje przejęte przez komornika również to rzeczoznawcy zleca się wykonanie wyceny, zanim nieruchomość trafi na licytację. Ustalenie przybliżonej wartości domu jest pomocne w przypadku gdy chcemy sprzedać mieszkanie w odpowiedniej cenie. Można wykonać taką wycenę samodzielnie, jednak jest to bardzo trudne i pełne wyzwań zadanie, dlatego łatwiej jest skorzystać z usług naszej firmy zajmującej się nieruchomościami, a nasi doświadczeni pośrednicy wykonają ją z pełną precyzją i to w jak najszybszym czasie. Taką wycenę mieszkania można przeprowadzić online, dzięki czemu jest to najbardziej wygodna i najmniej czasochłonna opcja.

 • W przypadku przeprowadzania wyceny mieszkania online pytamy o podstawowe informacje o nieruchomości oraz oczywiście o dane kontaktowe klienta potrzebne do dalszego kontaktu. Warto tutaj podkreślić, że wszystkie dane naszych klientów są chronione i nie są rozpowszechniane, dlatego nasi klienci mogą czuć się całkowicie bezpieczni. Do określenia wartości lokalu niezbędna jest wiedza o jego dokładnym adresie, metrażu, liczbie pokoi oraz na którym piętrze się ono znajduje. Trzeba też ocenić standard mieszkania, czy jest on wysoki, przeciętny czy może wymaga gruntownego remontu, co oczywiście mocno odbije się na jego cenie. Ważne są także informacje o całym budynku w którym znajduje się lokal mieszkaniowy, takie jak jego rok jego budowy, w jakim stanie technicznym się ono obecnie znajduje i czy planowany jest remont oraz o całkowitej liczbie pięter, przy czym warto dodać informację o obecności bądź braku windy. Na wartość mieszkania pozytywnie wpływają różne dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład własne miejsce parkingowe czy garaż do dyspozycji, przydomowy ogród, taras lub balkon, a także obecność piwnicy lub poddasza, dlatego aby zadbać o swoją korzyść warto je wszystkie zawrzeć.

 • Wybierając swoje wymarzone mieszkanie kupujący kierują się przede wszystkim atrakcyjnością lokalizacji oraz obecnym stanem technicznym lokalu, ponieważ to on w dużej mierze wpływa na wartość mieszkania i na koszty z jakimi trzeba się liczyć w przypadku potencjalnego remontu. Ważna jest także całkowita wielkość mieszkania oraz poszczególnych pokoi lub całej działki, na przykład w przypadku poszukiwania uzbrojonej działki pod budowę domu. Dokładnie tymi samymi czynnikami kierują się eksperci od wyceny nieruchomości, którzy nie tylko umieją wcielić się w rolę kupującego, ale znają doskonale trendy na rynku nieruchomości i skoki cen nieruchomości. Jeśli chodzi o lokalizację, niektórzy cenią sobie bliskość do centrum miasta, a inni wręcz przeciwnie ? spokojne i ciche okolice. Mieszkania znajdujące się na nowoczesnych i chronionych osiedlach dodatkowo wzrastają na wartości. Ważne są także wszystkie cechy budynku, w którym znajduje się mieszkanie, ponieważ dobrze zbudowany i solidny budynek gwarantuje długie i spokojne użytkowanie lokalu, bez groźby żadnych większych awarii. Wszelkie dodatkowe atuty mieszkania, takie jak balkon czy garaż, oczywiście bardzo korzystnie oddziałują na jego atrakcyjność dla kupujących i tym samym na jego wartość.

 • Oczywistym jest, że głównym wynikiem wyceny mieszkania jest jego obecna na ten moment wartość rynkowa. Jednak prawidłowo przeprowadzona wycena, szczególnie ta oficjalna wykonywana przez rzeczoznawcę jako dokument urzędowy, musi zawierać jeszcze inne informacje. Takimi informacjami są między innymi cel w którym przeprowadzana jest wycena, przedmiot wyceny i jego przeznaczenie oraz rodzaj i opis stanu danej nieruchomości. Ważne jest także zawarcie podstawy formalnej wykonywania operatu szacunkowego oraz źródło, z którego pozyskiwane były informacje o nieruchomości. Należy dokładnie opisać w jaki sposób i jakimi metodami wycena nieruchomości została wykonana oraz zawrzeć szczegółowe obliczenia finalnej wartości mieszkania.

 • Dokumenty niezbędne do sporządzenia wyceny nieruchomości będą różnić się zależnie od rodzaju nieruchomości, a także jego pochodzenia ? na przykład prosto z rąk dewelopera bądź z rynku wtórnego. Oczywiście wszelkich informacji co do wymaganych dokumentów udzieli rzeczoznawca lub pośrednik firmy wykonującej wycenę, nie dopuszczając do żadnej pomyłki i pominięcia dokumentu. Najczęściej do przeprowadzenia wyceny potrzebny jest odpis z księgi wieczystej, rzut mieszkania, czyli jego projekt, pozwolenie na użytkowanie istniejącego budynku oraz w przypadku sprzedaży nieruchomości akt notarialny i przedwstępna umowa kupna-sprzedaży.

 • Przeprowadzanie wyceny często opiera się na porównywaniu nieruchomości do innych dostępnych na rynku, o podobnym metrażu, stanie technicznym i wyposażeniu, chociaż istnieją także inne metody. Mogą się one także odnosić do potencjalnych dochodów jakie można uzyskać z mieszkania lub kosztów, które będą musiały zostać poniesione na przykład w przypadku mieszkań wymagających remontu. Wycena nieruchomości online również jest wykonywana na zasadzie porównania, z czego firmy internetowe oferujące te usługi posiadają własne bazy nieruchomości porównawczych, a im jest ona większa tym oczywiście dokładniejsza będzie obliczona wartość mieszkania.

 • Pełna wycena nieruchomości przeprowadzona przez rzeczoznawcę jest ważna cały rok od jej sporządzenia, przy czym po upływie 12 miesięcy może ona zostać zaktualizowana lub ponownie zaakceptowana.

 • Formularz internetowy dostępny na stronie naszej firmy służy do wyceny mieszkań online. Co zrobić jeśli planuje się sprzedać inną, bardziej nietypową nieruchomość jak działka czy lokal i wykonać wycenę danej nieruchomości? W takiej sytuacji również zachęcamy do skorzystania z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami poprzez wypełnienie formularza kontaktowego lub za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, gdzie nasz pośrednik odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości, a także zbierze wszystkie niezbędne informacje na temat nieruchomości potrzebne do jej wyceny i poleci jakie dokumenty należy przygotować.

 • Tak, nasza firma sporządza również wyceny określonego udziału nieruchomości czy mieszkania z lokatorem, wystarczy tylko zamieścić taką informację w formularzu zgłoszeniowym.

 • Wycena mieszkania online jest idealną opcją dla osób pilnie szukających kupca na swoje mieszkanie. Umożliwia ona określenie odpowiedniej ceny całego mieszkania lub kwoty za sam metr kwadratowy, która wykluczy straty ze strony sprzedającego i jednocześnie będzie zwracała uwagę potencjalnych kupców. Wycena online może przysłużyć się także w odwrotnej sytuacji, ponieważ znając realną wartość mieszkania ułatwiona zostaje decyzja czy kupno danej nieruchomości będzie opłacalne. Wycena nieruchomości online jest bardzo łatwą i wygodną opcją, szczególnie w przypadku gdy zależy nam na czasie lub także w wielu innych sytuacjach gdy nie mamy możliwości umówienia spotkania z pośrednikiem firmy zajmującej się przeprowadzaniem wyceny, na przykład gdy mieszkamy w mniejszej miejscowości bez biur nieruchomości w pobliżu. Skorzystanie z wyceny mieszkania online jest dodatkowo niezwykle proste, wystarczy skontaktować się z naszą firmą telefonicznie lub poprzez specjalny formularz internetowy, który został opracowany w taki sposób aby jego wypełnienie było szybkie i przyjemne.